הדבקת טפטים – זה אפשרי!

האמת היא שונה. כל אחד מאיתנו יכול להדביק טפטים בעצמו די בקלות. ברור כי נדרשת עבודת הכנה יסודית, אולם אם זו תתבצע היטב, הרי שהתהליך כולו יעבור בשלום ובהצלחה רבה.

לצורך הדבקת טפטים יש לארגן מראש סרגל מדידה וחומר הדבקה מיוחד לטפטים ורולר. יש לדאוג להכנה מוקדמת של הקיר – קחו בחשבון שאם ישנן בליטות, שקעים, או כל בעיה אחרת שקיימת בקיר – הטפט לא יסתיר זאת, אלא הדברים יראו ועלולים לפגוע באיכות הטפטים.

לאחר שווידאנו שהקיר שלנו במצב טוב נעבור לשלב המדידה. אנו נגזור מהטפט שטח בהתאם למדידה, כאשר נוסיף עוד 3 ס"מ, שכן לעיתים כאשר מותחים טפטים בתהליך ההדבקה, אנו עלולים לראות כי חסר לנו שטח, ואז ההוספה של שטח קטן עלולה להיות קשה יחסית.

לאחר מכן נמרח את חומר ההדבקה על הקיר עם מברשת, ונשתמש ברולר לצורך הדבקת הטפט אל הקיר.

בעיות שעלולותלצוץ הן הופעה של "בועות" בזמן הדבקת טפטים. איך פותרים את זה? כאשר אנו מדביקים טפטים חדשים נוצרות בועות, אשר נעלמות לאחר מספר דקות ומעבר נוסף של הרולר. אם הן אינן נעלמות אפשר פשוט לפוצץ אותן.

כאשר מניחים חלק נוסף בטפט, חשוב לשים לב כי הרצועות מתחברות אחת לשנייה ואין "קפיצות". בשל כך, רצוי להניח מראש חתיכה גדולה ככל האפשר, על מנת לא לאתגר את עצמנו בחיתוך מדויק כל כך.